Domů  Registrace

Panama_Jezero Gatůn | Fotogalerie a zprávy z cest


Hlavní navigace

MŮJ PROFIL

AFRIKA

ASIE

AUSTRÁLIE

EVROPA

ČESKÁ REPUBLIKA

USA - Spojené státy americké

STŘEDNÍ AMERIKA

VIDEOGALERIE

TIME - LAPSE

CERTIFIKÁTY

DISKUSNÍ FÓRUM

KONTAKT


Nejnovější článkyAnketa

Jak jste nás našli?
seznam.cz13343
google.cz9500
doporučení5910
vyhledávač6114
6032
Celkem hlasů: 40899


Nacházíte se zde: www.farnik.info » Galerie » Panama_Jezero Gatůn

Panama_Jezero Gatůn

Je to jedno z největších umělých jezer světa, které bylo vytvořeno přehrazením řeky Chagres a vzniklo vykácením tropického lesa v přímé trati lodí a jeho zatopením. Po jezeře Gatún plavidla překonávají vnitrozemí Panamy mezi pacifickými a atlantskými zdymadly.

Nejvyšší místa se stromy proto dnes z vody trčí v podobě ostrovů (jako např. největší Barro Colorado). Jeho hloubka se reguluje tak, aby ho mohla přeplouvat zaoceánská plavidla na pouti mezi Atlantikem a Pacifikem (či naopak).

Jezero Gatún (Lago Gatún) leží v severní části Panamského kanálu. Nachází se v srdci zdejšího deštného pralesa, zároveň však pouhých 30 kilometrů vzdušnou čarou od metropole Ciudad de Panamá. Dostupné je také mezioceánským vlakem „Panama Canal Railway“, které s hlavním městem spojuje význačný přístav Colón na pobřeží Karibiku.

Panama_Jezero GatůnPanama_Jezero GatůnPanama_Jezero GatůnPanama_Jezero GatůnPanama_Jezero GatůnPanama_Jezero GatůnPanama_Jezero GatůnPanama_Jezero GatůnPanama_Jezero GatůnPanama_Jezero GatůnPanama_Jezero GatůnPanama_Jezero GatůnPanama_Jezero GatůnPanama_Jezero GatůnPanama_Jezero GatůnPanama_Jezero GatůnPanama_Jezero GatůnPanama_Jezero GatůnPanama_Jezero GatůnPanama_Jezero GatůnPanama_Jezero GatůnPanama_Jezero GatůnPanama_Jezero GatůnPanama_Jezero GatůnPanama_Jezero Gatůn

Soukromé stránky fotografií z mých cest