Domů  Registrace

NAM_Solitaire | Fotogalerie a zprávy z cest

Nacházíte se zde: www.farnik.info » Galerie » NAM_Solitaire

NAM_Solitaire

Solitaire je malá osada v Khomas regionu střední Namibii v blízkosti národního parku Namib-Naukluft . V současné době jej představuje pouze benzín stanice, pošta, pekárna, a pouze obecnou prodejce mezi dunami v Sossusvlei a pobřeží na Walvis Bay , stejně jako do hlavního města Windhoeku . Solitaire patří do Windhoek venkova volebním obvodě.

V roce 1948 Willem Christoffelova van Coller koupil 33.000 ha půdy od jihozápadu správy (státní Namibie v té době) za účelem chovu Karakul ovce. Pozemek byl dříve nevyvinuté oblasti zvané Areb se nachází mezi regionem Ababis na jih a oblasti Koireb na sever.

Tato oblast byla pojmenována Solitaire Elsie Sophia van Coller (manželka Willem Christoffela van Coller). Název byl vybrán proto, že ze dvou významů. Solitaire může znamenat jediný set diamant a Solitaire může také znamenat samotu nebo osamělost. 

První umělá struktura na farmě Solitaire byl 2-pokojová chata postavena panem Van Coller. Později byl také zodpovědný za výstavbu aktuálního obchodu a instalaci první benzínové pumpy. Obchod také působil jako regionální pošta. V roce 1968 byl statek "Solitaire" prodán panu Maritz.

Solitaire se nachází na křižovatce hlavních silnic C14 ( Walvis Bay - Bethanie ) a C24 ( Rehoboth - Sossusvlei), obě hlavní turistické trasy přes Národní park Namib-Naukluft. 

Vzhledem k tomu, okolí je řídce osídleno, je to běžná zastávka pro turisty. Osada obsahuje tábořiště a motel, Solitaire Country Lodge a luxusnější Solitaire Guest Farm Desert Ranch .

 

NAM_SolitaireNAM_SolitaireNAM_SolitaireNAM_SolitaireNAM_SolitaireNAM_SolitaireNAM_SolitaireNAM_SolitaireNAM_SolitaireNAM_SolitaireNAM_SolitaireNAM_SolitaireNAM_SolitaireNAM_SolitaireNAM_Solitaire

Soukromé stránky fotografií z mých cest
detail obrázkuJaroslav Farník
farnik@farnik.info
detail obrázku