Domů  Registrace

Kostarika_ZOO LA PAZ GARDENS | Fotogalerie a zprávy z cest

Nacházíte se zde: www.farnik.info » Galerie » Kostarika_ZOO LA PAZ GARDENS

Kostarika_ZOO LA PAZ GARDENS

Kostarika patří k 25 zemím s největší biodiverzitou na světě. V zemi žije na půl miliónu různých druhů flóry a fauny, což představuje 4 % světové biodiverzity, a to i přesto, že země patří k těm rozlohou menším státům. Velmi ilustrativní je v tomto smyslu srovnání Kostariky se Súdánem: Kostarika má jen 51.000 km2, avšak na této relativně malé ploše žije 227 druhů savců, zatímco v Súdánu s rozlohou kolem dvou a půl miliónu km2žije jen 267 druhů savců. Celkem ¼ kostarického území tvoří národní parky a přírodní rezervace.

Objekt La Paz Waterfalls Gardens se rozkládá na ploše 28 hektarů kolem celkem 5 vodopádů ve výšce od 1.300 do 1.600 metrů nad mořem (přechod deštného tropického pralesa v mlžný horský prales). Jde o soukromou nadaci, která provozuje jedinou zoologickou zahradu v zemi a spolupracuje s kostarickým ministerstvem na ochranu životního prostředí jako útulek pro zraněná nebo pašerákům zabavená zvířata. Celkem v zoologické zahradě La Paz Waterfalls Gardens přebývá na 100 druhů zvířat.

Kostarika_ZOO LA PAZ GARDENSKostarika_ZOO LA PAZ GARDENSKostarika_ZOO LA PAZ GARDENSKostarika_ZOO LA PAZ GARDENSKostarika_ZOO LA PAZ GARDENSKostarika_ZOO LA PAZ GARDENSKostarika_ZOO LA PAZ GARDENSKostarika_ZOO LA PAZ GARDENSKostarika_ZOO LA PAZ GARDENSKostarika_ZOO LA PAZ GARDENSKostarika_ZOO LA PAZ GARDENSKostarika_ZOO LA PAZ GARDENSKostarika_ZOO LA PAZ GARDENSKostarika_ZOO LA PAZ GARDENSKostarika_ZOO LA PAZ GARDENSKostarika_ZOO LA PAZ GARDENSKostarika_ZOO LA PAZ GARDENSKostarika_ZOO LA PAZ GARDENSKostarika_ZOO LA PAZ GARDENS

Soukromé stránky fotografií z mých cest
detail obrázkuJaroslav Farník
farnik@farnik.info
detail obrázku