Domů  Registrace

Kena_Sloní sirtčinec | Fotogalerie a zprávy z cest

Nacházíte se zde: www.farnik.info » Galerie » Kena_Sloní sirtčinec

Kena_Sloní sirtčinec

Elephant Nursery – sloní siročinec na předměstí keňského Nairobi

Jsou sem převezena všechna sloní mláďata, která kdekoliv v Keni osiřela kvůli pytlákům. Mají zde tu nejlepší péči, po celých 24 hodin denně se o ně stará vyškolený personál, který se stal jejich náhradními matkami. Odtud jsou následně slůňata dopravena do Národního parku Tsavo, kde jsou znovu navrácena do volné přírody. Každý den zabijí pytláci v Africe stovku slonů. Důvodem je rostoucí poptávka po slonovině.

Odchovat sloní mládě není vůbec jednoduché. Až do tří let jsou slůňata závislá na mateřském mléce. To samozřejmě ve sloním útulku nemají a přijít na správné složení náhražky bylo prý složité. Optimální kombinaci hledali experti téměř 28 let, používají sojové mléko. Z tuku, který je v kravském mléce, měli sloni zažívací potíže. Do směsi přidávájí kokosový tuk. Každé slůně má kóji. Dole je lůžko pro slona a nad ním postel pro ošetřovatele, se slůnětem bývá celou noc, krmí ho každé tři hodiny a také přikrývá dekou. Malá slůňata potřebují být v teple.

Kena_Sloní sirtčinecKena_Sloní sirtčinecKena_Sloní sirtčinecKena_Sloní sirtčinecKena_Sloní sirtčinecKena_Sloní sirtčinecKena_Sloní sirtčinecKena_Sloní sirtčinecKena_Sloní sirtčinec

Soukromé stránky fotografií z mých cest
detail obrázkuJaroslav Farník
farnik@farnik.info
detail obrázku