Domů  Registrace

Kena_Masajská vesnice | Fotogalerie a zprávy z cest

Nacházíte se zde: www.farnik.info » Galerie » Kena_Masajská vesnice

Kena_Masajská vesnice

Masajové

přišli do Keni ze severu, pravděpodobně z oblasti dnešního Súdánu. Poměrně dlouho se zdržovali v centrální Keni, pak pokračovali dál na jih. K těmto vytáhlým černochům, ověšeným korálkovými ozdobami od hlavy k patě, neodmyslitelně patří zbraně. Proslavili se svým nadřazeným chováním a útočností. Arabové se jim vyhnuli, evropští kolonizátoři nikoli. Při prvních expedicích do nitra Afriky byl nejeden Masaj zabit. Pro badatele představovali snědí bojovníci snad větší nebezpečí než lvi a sloni.

Masajové se snaží držet svého tradičního života zuby nehty. Zkušenost je ale trochu jiná, dychtivé turisty za úplatu provedou vesnicí, nechají se vyfotit nebo prodají klacek, kterým před chvílí rozdělali oheň bez použití sirek či zapalovače, jako suvenýr. V 60. letech byl v Keni zřízen národní park Maasai Mara, ve kterém směli žít původním stylem života. Kočovníci tu mohli chovat svůj dobytek na rozlehlých pláních. Nadšení vedoucích orgánů ale brzy opadlo – to když začali Masajové prosperovat a jejich zvířata usurpovala čím dál tím víc místa divoké fauně. Z někdejších lovců se stali pytláci. Na Masaje je vyvíjen tlak, aby se přizpůsobili „našemu stylu života“. Vznikají tu legrační (i když zamyslíme-li se nad tím, tak spíš tragické) kontrasty: mezi chýšemi z větví se válejí odhozené tenisky.

Kena_Masajská vesniceKena_Masajská vesniceKena_Masajská vesniceKena_Masajská vesniceKena_Masajská vesniceKena_Masajská vesniceKena_Masajská vesniceKena_Masajská vesniceKena_Masajská vesniceKena_Masajská vesniceKena_Masajská vesniceKena_Masajská vesniceKena_Masajská vesniceKena_Masajská vesniceKena_Masajská vesniceKena_Masajská vesniceKena_Masajská vesniceKena_Masajská vesniceKena_Masajská vesniceKena_Masajská vesniceKena_Masajská vesniceKena_Masajská vesniceKena_Masajská vesniceKena_Masajská vesniceKena_Masajská vesniceKena_Masajská vesniceKena_Masajská vesniceKena_Masajská vesniceKena_Masajská vesniceKena_Masajská vesnice

Soukromé stránky fotografií z mých cest
detail obrázkuJaroslav Farník
farnik@farnik.info
detail obrázku