Domů  Registrace

ALJ_Katmai NP | Fotogalerie a zprávy z cest


Hlavní navigace

MŮJ PROFIL

AFRIKA

ASIE

AUSTRÁLIE

EVROPA

ČESKÁ REPUBLIKA

USA - Spojené státy americké

STŘEDNÍ AMERIKA

VIDEOGALERIE

TIME - LAPSE

CERTIFIKÁTY

DISKUSNÍ FÓRUM

KONTAKT


Nejnovější článkyAnketa

Jak jste nás našli?
seznam.cz13343
google.cz9500
doporučení5910
vyhledávač6114
6032
Celkem hlasů: 40899


Nacházíte se zde: www.farnik.info » Galerie » ALJ_Katmai NP

ALJ_Katmai NP

Katmai je národní park Spojených států na jižní Aljašce, pozoruhodné údolí hnědých medvědů. Park pokrývá 4.093.077 akrů (6,395.43 sq mi; 16,564.09 km 2 ), je zhruba o velikosti Walesu . Většina je přírodní rezervace, kde je sportovní lov zakázán. Park je pojmenován po hoře Katmai a je asi 290 mil (470 km) jihozápadně od Anchorage. Po svém jmenování, památka zůstala nevyvinutá a do značné míry nenavštívená až do roku 1950. Park je značně ceněn pro výskyt lososa a hnědých medvědů, kteří se jimi krmí.

Katmai se rozkládá na straně Tichého oceánu na Aljašském poloostrově , přímo naproti ostrova Kodiak na Shelikofské úžině . Nejbližší významné město u parku je King Salmon , kde je sídlo parku umístěno, asi 5 mil (8,0 km) po řece Naknek od vchodu do parku. Alaska Peninsula silnice spojuje Naknek jezero u vchodu do King Salmon, pokračuje až k ústí řeky na Naknek . Cesta není připojen k silniční síti na Aljašce.

ALJ_Katmai NPALJ_Katmai NPALJ_Katmai NPALJ_Katmai NPALJ_Katmai NPALJ_Katmai NPALJ_Katmai NPALJ_Katmai NPALJ_Katmai NPALJ_Katmai NPALJ_Katmai NPALJ_Katmai NPALJ_Katmai NPALJ_Katmai NPALJ_Katmai NPALJ_Katmai NPALJ_Katmai NPALJ_Katmai NPALJ_Katmai NPALJ_Katmai NPALJ_Katmai NPALJ_Katmai NP

Soukromé stránky fotografií z mých cest