Domů  Registrace

CZ_Orel skalní samice | Fotogalerie a zprávy z cest

Nacházíte se zde: www.farnik.info » ČESKÁ REPUBLIKA » SYCHROV » CZ_Orel skalní samice

CZ_Orel skalní samice

Samice váží přes šest kilogramů. Páry mají svá teritoria, hnízda si staví v jejich středu. Ve svých revírech orli zůstávají celý rok. Cizí orly ze svého rajónu vyhánějí. 

Rozmnožovat se orel začíná už poměrně brzo kolem čtvrtého roku života. Samice si hledají partnera dříve než samci. Jsou však i období, kdy polovina párů vůbec nezahnízdí nebo jejich snaha o mládě ztroskotá hned v počátku. Úspěch závisí na dostatku potravy i na počasí.

Páry začínají hnízdit obvykle v březnu. Při dobrém počasí můžeme v okolí hnízda už v lednu pozorovat, jak ptáci tokají.

Jejich svatební lety jsou naprosto úchvatná a vzrušující podívaná. Samec i samice společně krouží v obrovských výškách, najednou se spustí střemhlav k zemi a opět stoupají vzhůru. To se může několikrát opakovat.

Mistrovská jsou i jejich společná akrobatická čísla, kdy se chytí za pařáty, s napolo roztáhnutými křídly se točí okolo společné osy a klesají k zemi.

CZ_Orel skalní samiceCZ_Orel skalní samiceCZ_Orel skalní samiceCZ_Orel skalní samiceCZ_Orel skalní samiceCZ_Orel skalní samiceCZ_Orel skalní samiceCZ_Orel skalní samiceCZ_Orel skalní samiceCZ_Orel skalní samiceCZ_Orel skalní samiceCZ_Orel skalní samiceCZ_Orel skalní samiceCZ_Orel skalní samiceCZ_Orel skalní samiceCZ_Orel skalní samiceCZ_Orel skalní samiceCZ_Orel skalní samiceCZ_Orel skalní samiceCZ_Orel skalní samice


Soukromé stránky fotografií z mých cest
detail obrázkuJaroslav Farník
farnik@farnik.info
detail obrázku