Domů  Registrace

Hue | Fotogalerie a zprávy z cest

Nacházíte se zde: www.farnik.info » ASIE » VIETNAM » Hue

Hue

Hue (viet. Huế) je město ve středním Vietnamu, hlavní město provincie Thừa Thiên - Huế. Jeho populace přesahuje 300 000 obyvatel. Od počátku 19. století až do konce druhé světové války bylo sídelním městem poslední vietnamské královské dynastie Nguyen (viet. Nguyễn). Z tohoto období pochází množství architektonických a kulturních památek ve městě a jeho okolí. V roce 1993 bylo Hue jako jedna z prvních vietnamských lokalit zařazeno do Seznamu světového dědictví UNESCO.

Hue je známo mnoha architektonickými památkami z doby dynastie Nguyen, mezi něž patří především zbytky královské pevnosti, několik velkolepých královských hrobek, Oltář nebes či Chrám literatury. Známou památkou je také pagoda Thien Mu (viet. Thiên Mụ), jejíž původ sahá do počátku 17. století. Hue proslulo rovněž svou osobitou kulturou, zejména hudbou, jakož i vytříbenou a pestrou kuchyní, v níž existují stovky lokálních specialit.

 

PŘEVZATO z cs.wikipedia

    Vietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_HueVietnam_Hue

    Soukromé stránky fotografií z mých cest
    detail obrázkuJaroslav Farník
    farnik@farnik.info
    detail obrázku