Domů  Registrace

FanSiPan | Fotogalerie a zprávy z cest

Nacházíte se zde: www.farnik.info » ASIE » VIETNAM » FanSiPan

FanSiPan

Fan Si Pan či Fansipan (vietnamsky Phan Xi Păng) je s výškou 3143 m/m. nejvyšší hora Vietnamu i celé Indočíny (Vietnam, Laos a Kambodža). Proto se jí také říká "střecha Indočíny".

Nachází se v pohoří Hoang Lien Son (Tonkinské Alpy) v severozápadním Vietnamu, 9 kilometrů od města Sa Pa v provincii Lao Cai.

Místní cestovní kanceláře organizují výstupy s průvodcem, trvající jeden až čtyři dny, nejčastěji dva nebo tři. Výstup začíná ve městě Sa Pa ve výšce 1600 m. První úsek cesty vede deštným pralesem, po zbytek výstupu převažuje bambusový porost. Ve výškách kolem 2000 m, 2300 m a 2700 m se nacházejí nevelké kempy, v nichž se nocuje před výstupem na 3143 m vysoký vrchol.

Součástí organizovaného výstupu je i oběd pod vrcholem, připravený z bambusových výhonků, nasbíraných na místě.

 

PŘEVZATO z cs.wikipedia

    Vietnam_FanSiPanVietnam_FanSiPanVietnam_FanSiPanVietnam_FanSiPanVietnam_FanSiPanVietnam_FanSiPanVietnam_FanSiPanVietnam_FanSiPanVietnam_FanSiPanVietnam_FanSiPanVietnam_FanSiPanVietnam_FanSiPanVietnam_FanSiPanVietnam_FanSiPanVietnam_FanSiPanVietnam_FanSiPanVietnam_FanSiPanVietnam_FanSiPanVietnam_FanSiPanVietnam_FanSiPanVietnam_FanSiPanVietnam_FanSiPanVietnam_FanSiPanVietnam_FanSiPanVietnam_FanSiPanVietnam_FanSiPanVietnam_FanSiPanVietnam_FanSiPanVietnam_FanSiPanVietnam_FanSiPanVietnam_FanSiPanVietnam_FanSiPanVietnam_FanSiPanVietnam_FanSiPanVietnam_FanSiPanVietnam_FanSiPanVietnam_FanSiPanVietnam_FanSiPanVietnam_FanSiPanVietnam_FanSiPanVietnam_FanSiPanVietnam_FanSiPanVietnam_FanSiPan

    Soukromé stránky fotografií z mých cest
    detail obrázkuJaroslav Farník
    farnik@farnik.info
    detail obrázku